תכניות זהות יהודית עבור יוצאי ברית המועצות לשעבר

בית מורשה, קרן ג'נסיס (GPG) וצה"ל, ייסדו שותפות למען העצמת מנהיגות יהודית דוברת רוסית בארץ, הן במסגרת צה"ל והן בחברה האזרחית. מנהיגות צעירה זו תטופח במסגרת שרשרת של תכניות לזהות יהודית וישראלית ייחודיים אשר ילוו אותם במעברים משלב לשלב בשנותיהם המעצבות. השרשרת מורכבת מהתכניות הבאות:

 

קדם נתיב - מסע שורשים לפני הגיוס: טיול של ששה ימים בארץ ישראל המיועד לתלמידי כתות יא בבתי ספר עם ריכוז גבוה של יוצאי ברית המועצות לשעבר. מטרת התכנית היא לברר ולחזק את זהותם היהודית, הישראלית והציונית של נוער העומד לפני גיוס, דרך מסע מרגש וחוויתי בארץ, בהתייחס לרקע של המשתתפים כיוצאי ברית המועצות לשעבר. המטרה של התכנית היא לחזק את תחושת החיבור והאחריות של המשתתפים לעם היהודי ולמדינת ישראל.

 

מהו״ת ישראל: מטרת תכנית זו היא לברר ולחזק את הזהות היהודית הישראלית והציונית של כ 30 מפקדים וקצינים יוצאי ברית המועצות לשעבר (בכל מסע) דרך תכניות חינוכיות ומסע חוויתי בארץ, בו הם ייפגשו בתרבות והיסטוריה ישראלים ובתרומה של יהודים יוצאי ברית המועצות לעיצובה של מדינת ישראל.

 

מהו״ת בינלאומי: תכנית זו מורכבת מנסיעה לקהילות יהודיות מובילות דוברות רוסית ברוסיה, אוקראינה וארצות הברית, אשר דרכה כ 15 קצינים בכירים דוברי רוסית (בכל מסע) יחזקו את זהותם היהודית והרוסית, וכן את זהותם כקציני צה"ל ואזרחי מדינת ישראל. המשתתפים חווים את הפסיפס העשיר של קהילות יהודיות דוברי רוסית לצד הכרת הצורך המאתגר בחיבור בין קהילות ישראליות וקהילות דוברי רוסית. 

 

אקדמיה למנהיגות יהודית אשר מורכבת מסדרה ייחדוית של פעילויות ומפגשים בין בני נוער העומדים בפני גיוסם לצה"ל לבין קצינים שהשתתפו בתכניות מהו"ת.

 

 

 

       
  

קציני מהו"ת בלטביה כתבת ווידאו מערוץ 9/ שודרה ב-01.12.2014. (הכתבה ברוסית)

 

 

 

 

 

 

 

 

ראיון עם מפקד מסע מהו"ת י"ב אל"מ יורי ברונשטיין בערוץ רדיו הראשון - Перове радио (הראיון ברוסית).

קציני מהו"ת בביקור במרכז תרבות ישראל בסנט פטרסבורג (הכתבה ברוסית)      

 

מפגשים עם נציגי צה״ל   

 

ֿ

 

קציני מהו"ת בביקור בקהילה יהודית בליטא (הכתבה ברוסית)

 

       

 

קציני מהו"ת בטקס לזכר קורבנות השואה ברומבולה, לטביה
(הכתבה ברוסית)
  קציני מהו"ת בביקור במדינות בלטיות בעקבות מורשת העם היהודי (הכתבה ברוסית)

 

       

 

כנס עירוני להורים עולים עם נציגי צה"ל  
כתבה על תוכנית מהו״ת. פורסמה בעיתון הצבאי ׳במחנה׳/ יולי 2013. 

 

 

     

 

מציינים 69 שנה לניצחון על גרמניה הנאצית  

 

"מרוסיה באהבה" כתבה בעיתון הצבאי במחנה/ פברואר 2013