כוכבי המדבר

 


עמותת כוכבי המדבר הוקמה בכדי לטפח דור חדש של מנהיגות בקרב החברה הבדואית בנגב - מנהיגות שצומח​ת מתוך הקהילה​ ומובילה שיח חיובי של עשייה וקידום; מנהיגות אשר תיקח אחריות ​על הקהילה הבדואית כולה ותוביל​ ליצירת מרחב משותף חיובי עבור כלל תושבי הנגב; מנהיגות שתוביל​​ ותפעל למען ​חברה​ ישראלית​ טובה, צודקת ושוויונית יותר; מנהיגות שתפעל לתועלת כלל האוכלוסייה הבדואית בדרום הארץ מבלי להתחשב בהשתייכויות משפחתיות ושבטיות.  לאתר מכינת כוכבי המדבר

 

תכנית ״נקודת מפנה (נוקטא תח׳ול)״ 

בית מורשה מלווה את משתתפי מכינת 'כוכבי המדבר' בתוכנית העוסקת בפיתוח זהות אישית ומנהיגותית. 

 

׳נקודת מפנה׳ הנה תכנית תהליכית, ארוכת טווח, אשר נועדה לאתגר את משתתפי מכינת "כוכבי המדבר " של הקהילה הבדואית, ולהרחיב את אופקיהם כחלק מתהליך הכשרתם כמנהיגים. התכנית מאתגרת את המשתתפים בה לפיתוח חזון אישי ומשותף, חשיבה ביקורתית  ויכולת להתמודד ולהכיל קונפליקטים שונים כחלק מהחיים. במהלך התוכנית, אנו חותרים לקדם התמודדות פעילה עם שאלות של זהות וערכים, שאלות של מנהיגות במגזר הבדואי ובחברה הישראלית בכללה ושאלות העוסקות בקהילה וקהילתיות.

 

מטרות התכנית

תוכנית "נקודת מפנה" חותרת ליצור קבוצת למידה ביקורתית, מחויבת  ומשפיעה על חבריה בהיבטים של תפיסות חינוכיות וחברתיות וזהות אישית וקהילתית מתוך רצון  לטפח מנהיגים פרגמטיים אשר יכולים להביא לידי ביטוי את אשר למדו הן ברמה האישית והן ברמה הקהילתית.